Poliwęglan.

Poliwęglan – termoplastyczne formowane przez wtrysk i wytłaczanie na gorąco tworzywo sztuczneo bardzo dobrych własnościach mechanicznych, szczególnie udarności i dużej przezroczystości.

Właściwości poliwęglanów są podobne do Plexi, ale poliwęglan jest dużo bardziej wytrzymały mechanicznie ale jednocześnie droższy. Jego twardość i odporność jest zbliżona do aluminium.

Poliwęglan – stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przezroczyste tworzywo o wyjątkowo dobrych parametrach mechanicznych. Najbardziej rozpowszechnionym zastosowaniem są warstwy uodporniające szklane szyby na stłuczenie, a nawet przestrzelenie z broni palnej.

Szyby z czystego poliwęglanu są też stosowane w batyskafach, samolotach, szybach hełmów astronautów, kierowców Formuły 1 i innych miejscach, gdzie potrzebny jest materiał wytrzymujący znaczne różnice ciśnień albo duże obciążenia

Poliwęglan -używany jest do produkcji butelek dla niemowląt, nośników danych popularne płyty CD. Miał zastosowanie przy produkcji butelek jednorazowych, ale ze względów ekonomicznych został wycofany.

W naszej ofercie znajdą Państwo Poliwęglan w postaci:

  • Płyt litych.
  • Płyt komorowych.

Katalog do pobrania:
Poliwęglan – Katalog. 

Oferta szczegółowa:
Tworzywa sztuczne.
Tel.: 505-124-772
Fax : 32-445-07-64
biuro@tworzywa-sztuczne.org.pl